Haber

Bakan Çavuşoğlu, BAE’li ve İspanyol mevkidaşlarıyla bir araya geldi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Pir Abdullah Bin Zayed Al Nahyan ve İspanya Dışişleri Bakanı Jose Manuel Albares ile Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de bir araya geldi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’deki temaslarını sürdürüyor. Bakan Çavuşoğlu, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Pir Abdullah Bin Zayed Al Nahyan ile bir araya geldi. Sosyal medya hesabından görüşmeye ilişkin açıklama yapan Bakan Çavuşoğlu, “Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah Bin Zayed ile başta ekonomik iş birliğimiz olmak üzere ikili ilişkilerimizi görüştük. Depremlerine minnettarız. dayanışma.”

Sayın Bakanımız temasları çerçevesinde İspanya Dışişleri Bakanı Jose Manuel Albares ile de bir araya geldi. NATO’nun genişlemesi ve Ukrayna’daki son durumun ele alındığı toplantıda Bakan Çavuşoğlu, Albares’e deprem nedeniyle Türkiye’ye verdiği destek için teşekkür etti. – YENİ DELHİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu