Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’yi tarıyoruz, en ideal adayları seçeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yerel seçim sürecine ilişkin “Türkiye’yi tarıyoruz, taramaya devam edeceğiz. Bütün mesele Türkiye’de en ideal aday tespitlerini yaparak seçimden en başarılı şekilde çıkmaktır. ” Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Türkiye ziyareti ile ilgili olarak, “Tarih henüz netlik kazanmadı. Ancak benim Dışişleri Bakanım, İstihbarat Başkanım hepsi görüşme halinde. Bu görüşmeler çerçevesinde bu ziyareti düşünüyorum. Ağustos’ta olur inşallah.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kerem Aydınlar Camii’nde kılınan cuma namazının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan, yerel seçimlere ait, “Yerel seçimlerle ilgili olarak seçim işleri başkanlığımız gerekli tüm altyapı çalışmalarını sürdürüyor. Her zaman olduğu gibi başta ben olmak üzere tüm Merkez Karar Yönetim Kurulu üyelerimiz, MKK üyelerimiz, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız görev başında. , yanı sıra Türkiye genelindeki tüm milletvekillerimiz.” “Programa göre artık kişisel görevlerine başladılar. Türkiye’yi tarıyoruz, taramaya devam edeceğiz. Bütün mesele Türkiye’de en ideal aday tespitlerini yaparak seçimden en başarılı şekilde çıkmak, dedi.

“İnşallah bu ziyaret AĞUSTOS’ta gerçekleşecek”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bu hafta yaptığı görüşmeyi hatırlatan Erdoğan, Putin’in Türkiye ziyaretinin tarihiyle ilgili soruya da, “Tarih henüz netlik kazanmadı. Ancak Dışişleri Bakanım, İstihbarat Başkanım hepsi elinde. Bu görüşmeler çerçevesinde Ağustos ayında inşallah bunun olacağını düşünüyorum.” Ziyaret gerçekleşecek.”

Tahıl sevkiyatı konusunda Fransa’nın girişimini hatırlatan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Bu konuda Rusya ile aynı çizgideyiz. Rusya’dan Karadeniz koridorundan gelen tahılları una çevireceğiz, fakir Afrika ülkelerine ve geri kalmış ülkelere un olarak ulaştıracağız. Hatta şimdi bile biz Bakanlık olarak Gıda, Tarım ve Hayvancılık’ın bu adımları atmaya çalıştıklarını belirterek, “Bu, Fransa’nın yaptığı ilk şey değil. Geçmişte Cezayir’de yaptığı uygulamalar, Ruanda’daki uygulamaları, bunların hepsi dünya kayıtlarında. Fransa’ya altın ve uranyum sevkiyatının tamamını sağlamaya devam edeceğiz. “Onları durdurdular. Bu, bu ülkelere bu yıllardan beri uygulanan zulme bir cevaptır. Onlarla da olumlu ilişkilerimizi sürdürmeye çalışıyoruz.”

“ORDUYA YÜKSELEN BİR KIZIMIZ OLDUĞU İÇİN ÇOK MİNNETTARIZ”

Erdoğan, dün Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararlarıyla terfi ettirilen Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ilk kadın amiral unvanını alan Gökçen Fırat ile ilgili olarak, “Bu atamadan çok memnunum. Hele böyle bir kız varken. amiralliğe terfi etmesi bizi çok mutlu etti.Biliyorsunuz yargıda bu tür atamalar çok oluyor.Ancak bu tip bir kızın ilk kez albaylıktan amiralliğe terfi etmesi ayrı bir zevkti. Kendisini tebrik ediyorum, tebrik ediyorum. Bundan sonraki kurullarda da bunun devamını dilerim.”

mucurhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu