Haber

Endonezya’da El Yapımı Çikolatalarıyla Ünlü Bir Köy

Endonezya, Yogyakarta’nın Nglanggeran köyündeki bir kakao tarlasında hasat sırasında kakao çekirdeklerini gösteren bir çiftçi, 25 Şubat 2023. (Fotoğraf: Agung Supriyanto/Xinhua)

YOGYAKARTA, 26 Şubat (Xinhua) — Endonezya, Yogyakarta, Nglanggeran köyünde şimdi hasat zamanı. Çiftçiler kakao çekirdekleri toplamakla ve çikolata eserler yapmakla meşguller.

Köy, 2014 yılından bu yana kaliteli çikolata üretimi ile tanınıyor. Yerel kakao çekirdeklerinin ayrı ayrı işlenmesiyle üretilen çeşitli çikolata eserler yöre sakinlerine ve turistlere satılıyor.

Endonezya, Yogyakarta’nın Nglanggeran köyündeki bir kakao tarlasında hasat sırasında kakao toplayan bir çiftçi, 25 Şubat 2023. (Fotoğraf: Agung Supriyanto/Xinhua)
Endonezya, Yogyakarta’daki Nglanggeran köyündeki bir kakao tarlasında hasat sırasında kakao çekirdeklerini işleyen bir çiftçi (sağdan ikinci), yerel turistlere kakao gösteriyor, 25 Şubat 2023. (Fotoğraf: Agung Supriyanto/Xinhua)
Endonezya, Yogyakarta’nın Nglanggeran köyünde bir şekerleme türünün kakao versiyonu olan çikolatalı dodol yapan bir işçi, 25 Şubat 2023. (Fotoğraf: Agung Supriyanto/Xinhua)
Endonezya, Yogyakarta’nın Nglanggeran köyünde bir personel, tıbbi şekerleme dodolünün kakao versiyonu olan bir çikolata dodol paketliyor, 25 Şubat 2023. (Fotoğraf: Agung Supriyanto/Xinhua)
Endonezya, Yogyakarta’nın Nglanggeran köyünde yerel kakao tozu satın alan insanlar, 25 Şubat 2023. (Fotoğraf: Agung Supriyanto/Xinhua)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu