Haber

Fatih Portakal: Başak Demirtaş aday olursa elveda Ekrem İmamoğlu

Yeni yılla birlikte Türkiye’de yerel seçim maratonu resmen başladı.

Vatandaşlar 31 Mart’ta sandık başına giderek 5 yıl boyunca il, ilçe ve mahallelerini emanet edecekleri kişileri belirleyecek.

Seçim tarihi yaklaştıkça siyasi gündem daha da hareketleniyor.

AK Parti, İstanbul’da Murat Kurum, Ankara’da Turgut Altınok; CHP, İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nu, Ankara’da ise Mansur Yavaş’ı aday gösterecek.

Başak Demirtaş’tan İstanbul adaylığına ilişkin açıklama

İstanbul’da DEM Partisi’nden Ekrem İmamoğlu’na destek isteyen CHP’ye, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’tan sürpriz geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) başkanlığına aday olacağı iddialarına ilişkin açıklama yapan Başak Demirtaş, şunları söyledi: “Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nden (DEM Parti) bir teklif almadık ama eğer halk isterse ve partimiz de uygun görürse, demokrasinin ve toplumsal barışın yolunu açacağına inanıyorsak bunu değerlendirebiliriz. Biz yarışa giriyoruz ve İstanbul’da birilerinin kazanması veya kaybetmesi için değil kazanmak için iddialı oluyoruz. dedi.

Fatih Portakal: Sayın Ekrem İmamoğlu

Fatih Portakal, Sözcü TV’de yaptığı canlı yayında Başak Demirtaş’ın aday olma ihtimalini değerlendirdi.

Dikkat çeken ifadeler kullanan Fatih Portakal, “Başak Demirtaş İstanbul’dan aday olursa Ekrem İmamoğlu’nun da ihtimal dahilinde olması mümkündür. Bu açık, sonuç belli. Ya da DEM Partisi CHP’ye pelerinin altından sopa gösteriyor olabilir.”söz konusu.

egilhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu