Ekonomi

Gaziantep Ticaret Odası Başkanı: Deprem değil, yıkılan binalar!

Tüm Türkiye’yi sarsan, 100 yıllık felaket olan 6 Şubat Depremi’nin yıl dönümünde açıklamalarda bulunan Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, “Deprem değil depremdi” dedi. öldüren binalar!” söz konusu.

Önder Yıldırım, yaptığı açıklamada, 6 Şubat 2023 tarihini ve o gece yaşananların hiçbir saniyesini unutamadıklarını belirterek, “O geceyi asla hatırlamak istemeyiz ama hatırlamak, hatırlatmak zorundayız. O gece. Bizi deprem değil, evimizi yaptığımız, başımızı sokduğumuz binalar öldürdü. Mühendislik hizmeti almayan 3 kişi denetlenmedi, “Çimentosu, demiri çalınan binaları endişeyle öldürdü” kuruş kâr” dedi.

Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğunu ve bunun asla unutulmaması gerektiğini hatırlatan Yıldırım, “Doğanın durdurulamaz bir gerçeği olan depremi 6 Şubat’ta çok acı bir şekilde yaşadık. Çok sayıda can kaybettik. O acıyı bir daha yaşamamak, canlarımızı bir daha kaybetmemek için o günden büyük dersler aldık.” “Her an deprem olabileceğinin bilinciyle hayatımıza devam etmeli, tedbirlerimizi buna göre almalı, yapılarımızı bu anlayışla ve bilimin ışığında inşa etmeliyiz” dedi.

6 Şubat Depremi’nin ilk gününde yaşananları ve GTO üyelerinin yaptığı eylemi anlatan Tuncay Yıldırım, “Depremin ilk gününde büyük bir dayanışmayla örgütlenmeye çalıştık. Aradığımız her üyemiz hayatını kaybetti. Gerekli malzemeleri, yiyecekleri ve ekipmanı elde etmek için gece gündüz çok çalıştık.” O çalıştı. Haklarını asla ödeyemeyiz. Oda çalışanımız Bulla günlerce binlerce kişiyi GETHAM restoranımızda ağırladı. Her bir üyemize ve personelimize teşekkür etmek istiyorum. 6 Şubat Depremi’nin yıl dönümünde vefat eden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, geride kalanlara sabır ve başsağlığı diliyorum. Efendim. “Ülkemizi bir daha böyle acılarla sınamamalıyız” dedi. – GAZİANTEP

ovacikajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu