Haber

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’tan Rönesans Konutları Açıklaması: ‘İdealist Bir İnsan’

Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın Rönesans Residence’ın müteahhidi Mehmet Yaşar Coşkun için ‘idealist insan’ savunması tepki çekti.

Rönesans Residence’ın müteahhidi Mehmet Yaşar Coşkun, şikayetler üzerine dün yurt dışına kaçmaya çalışırken yakalandı.

CHP’li Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş, katıldığı Show Haber’de Rönesans Residence’ın müteahhidi Mehmet Yaşar Coşkun’un “idealist biri” olduğunu söyledi.

Aslında bu arkadaşımız idealist bir insandır. Büyük ihtimalle kurallara ve deprem yönetmeliğine uygun olarak yapmıştır. Ben bilim tarafıyla konuşuyorum. Bu deprem kimseyi suçlamasın, 2000 yılında 3 kez böyle bir deprem oldu. Dünyadan 7 kilometre uzaktaydı. Yıkıcılığı 9-10 şiddeti olarak gelir. Dünyaya yakın olduğu için ivme hızla yükselir ve dünya üzerinde büyük bir etkisi vardır. Dağ varsa uzmanlar dağa çarpacağını ve geri gelip size tekrar çarpacağını söylüyor. Antakya, İstanbul ve Eskişehir’de depremlere yakalandım. Tüm depremleri topladığımızda, bunların toplamı elimizdekinin dörtte biri. Ortada 0.1 fark olmasına rağmen ilk deprem 10 kat daha fazla hasara neden oldu. Ortadaki 8 kilometre farka rağmen ikinci sarsıntıda evden çıkma gereği duymadım. İlki küçük bir kıyametti. Belediye mevzuatı sorgulanırsa onlara yazık olur.

İşte o anlar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu