Haber

Yozgat Çekerek Belediyesi Rafting Takımı Türkiye 2.’si Oldu

Yozgat’ın ilk ve tek rafting takımı Çekerek Belediyesi, Düzce’de düzenlenen Türkiye Rafting Şampiyonası’nda U23 Mix kategorisinde Türkiye ikincisi oldu.

Türkiye Kano Federasyonu tarafından 4-6 Mayıs tarihlerinde Düzce’nin Cumayeri ilçesinde Melen Çayı üzerinde düzenlenen Türkiye Rafting Şampiyonası’nda Yozgat’ın ilk ve tek rafting takımı Çekerek Belediyesi, 2019’da Türkiye 2.’liğini kazanarak ilçeye döndü. U23 Karışık kategorisi. Şampiyonada dereceye giren sporcular, milli takım kampına da katılmaya hak kazandı.

Çekerek Kaymakamı Hayrettin Buğra Hoş ve Çekerek Belediye Başkanı Eyüp Çakır, antrenör Abdullah Eraslan ve sporcuları başarılarından dolayı tebrik etti.

Sporculardan Mahmut Yılmazer şampiyonada U23 Mix kategorisinde Türkiye 2.’si olduklarını belirterek, “Öncelikle bize destek olan Çekerek Belediye Başkanımız Eyüp Çakır’a teşekkür ederiz. Bundan sonraki şampiyonalarda daha da başarılı olup şampiyonluğu Yozgatımıza ve ilçemize kazandıracağız.”

53 takımın katıldığı U23 Mix kategorisinde Türkiye ikincisi olduklarını belirten sporculardan Ahmet Yılmazer, “Takım olarak çok mutluyuz, önümüzdeki yıllarda daha da başarılı olacağız. Yaşıyoruz. Bu haklı gururu sonuna kadar yaşıyoruz.İlimizi ve ilçemizi daha iyi temsil edeceğimize inanıyorum.” – YOZGAT

balcova-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu